seniorzy

Działalność Klubu Seniora

W 2013 r. wśród emerytów i rencistów Łaszczowa powstał pomysł utworzenia Klubu Seniora. W czerwcu 2013 r. została założona Grupa Kulturalno-Oświatowa Seniorzy PLUS/MINUS działająca przy Stowarzyszeniu FENIKS w Łaszczowie. Inicjatorką a następnie przewodniczącą grupy została Zofia Rak jej zastępcą została Stanisława Parnicka.
       Początkowo grupa seniorów liczyła kilka osób. Co roku członków przybywało ze wzglądu na szeroką i różnorodną działalność kulturalno-oświatową.
Od 16 czerwca 2017 roku Seniorzy działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie jako Klub Seniora wcześniej rezygnując z członkostwa w Stowarzyszeniu FENIKS. 
Utrzymuje się ze środków własnych, darowizn oraz pomocy urzędu gminy i sponsorów.

Skład Zarządu Klubu Seniora:

 1. Przewodnicząca – Zofia Rak
 2. Z-ca przewodniczącego – Stanisława Parnicka
 3. Skarbnik – Maria Sadowska
 4. Sekretarz – Halina Sapiłko

Ostatnie wydarzenia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.01.2023

W dniu 21 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie Klub Seniora świętował Dzień Babci i Dziadka. W uroczystości wzięło udział 40 osób w tym zaproszeni goście: Burmistrz Łaszczowa p. Aleksandra Pietrasz, Skarbnik Gminy p. Barbara Mazurek, Przewodniczący Rady Gminy p. Sławomir Swatowski, Sekretarz p. Rafał Swatowski. Wieczór umilił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Łaszczowie.

ANDRZEJKI 2022

24 listopada 2022

W dniu 24 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się spotkanie Andrzejkowe Klubu Seniora. W imprezie uczestniczyło 32 osoby. Wspólne przygotowanie poczęstunku oraz zabawa przy muzyce to sposób na urozmaicenie oraz aktywne spędzenie czasu.

„Andrzejki 2022” w Klubie Seniora

„Światowy Dzień Seniora”

10 listopada 2022

W dniu 10 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji „Światowego Dnia Seniora”, który przypada na 14 listopada. W uroczystości wzięło udział 42 osoby. Zaproszono władze gminy Łaszczów. Były życzenia, słodka niespodzianka oraz wspólna zabawa przy muzyce Kapeli Krasnobrodzkiej.

Zakończenie Lata

16 września 2022

W dniu 16 września 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie Klub Seniora zorganizował spotkanie integracyjne na „ZAKOŃCZENIE LATA”. W spotkaniu uczestniczyło 26 osób. Tego dnia członkowie Klubu Seniora aktywnie spędzili czas, a wspólnie przygotowany poczęstunek oraz zabawa przy muzyce umiliły wieczór.

„Dzień Ojca”

22 czerwca 2022

W dniu 22 czerwca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie członkowie Klubu Seniora świętowali „Dzień Ojca”. W spotkaniu uczestniczyło 31 osób na czele z przewodniczącą p. Zofią Rak oraz władze Gminy: Burmistrz Łaszczowa  p. Aleksandra Pietrasz, Skarbnik p. Barbara Mazurek, Przew. Rady Miejskiej  p. Sławomir Swatowski, Sekretarz  p. Rafał Swatowski, Dyrektor GOK p. Leszek Trześniowski. Poczęstunek oraz wspólna zabawa przy muzyce umiliły wieczór.

Dzień Ojca w Klubie Seniora 22.06.2022

„Dzień Matki”

26 maja 2022

W dniu 26 maja 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się spotkanie integracyjne z okazji „Dnia Matki”. Wzięło w nim udział 30 osób. Bardzo miłym akcentem  uroczystości był wspólny poczęstunek, uprzednio przygotowany przez uczestników spotkania, podczas którego seniorzy mogli porozmawiać. Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce. W serdecznej i radosnej atmosferze seniorzy spędzili cały wieczór.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora

27 lutego 2022

W dniu 27 lutego 2022 r. w Restauracji „Maria” w Łaszczowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka. W uroczystości uczestniczyło 43 osoby. Zaproszono władze gminy Łaszczów oraz seniorów z gminy Telatyn. Wieczór umilił Zespół FERMATA z Telatyna.

 • Dzień Seniora 2021
  Z okazji Dnia Seniora w dniu 16 października 2021r. w restauracji MARIA odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora działającego przy GOK w Łaszczowie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 seniorów na czele z kierującą p. Zofią Rak, oraz władze Gminy: – Pani Burmistrz – Aleksandra Pietrasz;– Pani Skarbnik – Barbara Mazurek;– Pan Przew. Rady Miejskiej –…
 • Wycieczka do Jacni
  W dniu 24.07.2020r. odbyła się wycieczkaKlubu Seniora do Jacni na tężnię solankowąoraz do Krasnobrodu – Kapliczka na wodzie.
 • Jesienne spotkanie Klubu Seniora
  W dniu 26 września 2020r. odbyło się Jesienne spotkanie Klubu Seniora. Początkiem spotkania były przygotowania kulinarne: gotowanie, wypieki. Następnie odbyła się degustacja potraw. Wieczór umilony był muzyką i tańcami
 • Wycieczka po Roztoczu
  Wycieczka Klubu Seniora po Roztoczu 17.09.2020r.Tego dnia seniorzy spędzali aktywnie czas zwiedzając Susiec – Szumy, ośrodek rekreacyjny „Cztery Stawy” oraz „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej. Wycieczkę zakończono piknikiem.