seniorzy

Działalność Klubu Seniora

W 2013 r. wśród emerytów i rencistów Łaszczowa powstał pomysł utworzenia Klubu Seniora. W czerwcu 2013 r. została założona Grupa Kulturalno-Oświatowa Seniorzy PLUS/MINUS działająca przy Stowarzyszeniu FENIKS w Łaszczowie. Inicjatorką a następnie przewodniczącą grupy została Zofia Rak jej zastępcą została Stanisława Parnicka.
       Początkowo grupa seniorów liczyła kilka osób. Co roku członków przybywało ze wzglądu na szeroką i różnorodną działalność kulturalno-oświatową.
Od 16 czerwca 2017 roku Seniorzy działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie jako Klub Seniora wcześniej rezygnując z członkostwa w Stowarzyszeniu FENIKS. 
Utrzymuje się ze środków własnych, darowizn oraz pomocy urzędu gminy i sponsorów.

Skład Zarządu Klubu Seniora:

 1. Przewodnicząca – Zofia Rak
 2. Z-ca przewodniczącego – Stanisława Parnicka
 3. Skarbnik – Maria Sadowska
 4. Sekretarz – Halina Sapiłko

Ostatnie wydarzenia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.01.2023

W dniu 21 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie Klub Seniora świętował Dzień Babci i Dziadka. W uroczystości wzięło udział 40 osób w tym zaproszeni goście: Burmistrz Łaszczowa p. Aleksandra Pietrasz, Skarbnik Gminy p. Barbara Mazurek, Przewodniczący Rady Gminy p. Sławomir Swatowski, Sekretarz p. Rafał Swatowski. Wieczór umilił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Łaszczowie.

ANDRZEJKI 2022

24 listopada 2022

W dniu 24 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się spotkanie Andrzejkowe Klubu Seniora. W imprezie uczestniczyło 32 osoby. Wspólne przygotowanie poczęstunku oraz zabawa przy muzyce to sposób na urozmaicenie oraz aktywne spędzenie czasu.

“Andrzejki 2022” w Klubie Seniora

“Światowy Dzień Seniora”

10 listopada 2022

W dniu 10 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji “Światowego Dnia Seniora”, który przypada na 14 listopada. W uroczystości wzięło udział 42 osoby. Zaproszono władze gminy Łaszczów. Były życzenia, słodka niespodzianka oraz wspólna zabawa przy muzyce Kapeli Krasnobrodzkiej.

Zakończenie Lata

16 września 2022

W dniu 16 września 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie Klub Seniora zorganizował spotkanie integracyjne na „ZAKOŃCZENIE LATA”. W spotkaniu uczestniczyło 26 osób. Tego dnia członkowie Klubu Seniora aktywnie spędzili czas, a wspólnie przygotowany poczęstunek oraz zabawa przy muzyce umiliły wieczór.

“Dzień Ojca”

22 czerwca 2022

W dniu 22 czerwca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie członkowie Klubu Seniora świętowali „Dzień Ojca”. W spotkaniu uczestniczyło 31 osób na czele z przewodniczącą p. Zofią Rak oraz władze Gminy: Burmistrz Łaszczowa  p. Aleksandra Pietrasz, Skarbnik p. Barbara Mazurek, Przew. Rady Miejskiej  p. Sławomir Swatowski, Sekretarz  p. Rafał Swatowski, Dyrektor GOK p. Leszek Trześniowski. Poczęstunek oraz wspólna zabawa przy muzyce umiliły wieczór.

Dzień Ojca w Klubie Seniora 22.06.2022

“Dzień Matki”

26 maja 2022

W dniu 26 maja 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się spotkanie integracyjne z okazji „Dnia Matki”. Wzięło w nim udział 30 osób. Bardzo miłym akcentem  uroczystości był wspólny poczęstunek, uprzednio przygotowany przez uczestników spotkania, podczas którego seniorzy mogli porozmawiać. Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce. W serdecznej i radosnej atmosferze seniorzy spędzili cały wieczór.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora

27 lutego 2022

W dniu 27 lutego 2022 r. w Restauracji “Maria” w Łaszczowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka. W uroczystości uczestniczyło 43 osoby. Zaproszono władze gminy Łaszczów oraz seniorów z gminy Telatyn. Wieczór umilił Zespół FERMATA z Telatyna.

 • Ostatki w Klubie Seniora 2024
  W dniu 9 lutego br. w GOK Seniorzy z Klubu Seniora zorganizowali zakończenie karnawału. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy wspólnym biesiadowaniu i zabawie przy muzyce – DJ Kamil bawił Seniorów 🙂 Drugą okazją do świętowania były urodziny jednej z Seniorek, nie zabrakło życzeń, toastu i kwiatów.
 • Dzień Babci i Dziadka
  W dniu 19 stycznia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka. Organizatorami imprezy byli : Burmistrz Łaszczowa Aleksandra Pietrasz, Klub Seniora i Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie. Uroczystości rozpoczęły się koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łaszczowie, których opiekunami są Marzena…
 • Andrzejki 2023
  W dniu 25 listopada br. odbyło się spotkanie Andrzejkowe Klubu Seniora. Uczestniczyło w nim 25 członków. Seniorzy miło i aktywnie spędzili wieczór przy wspólnym biesiadowaniu i zabawie przy muzyce.
 • Dzień Seniora
  W dniu 17 listopada 2023 r. Klub Seniora z Łaszczowa świętował “Światowy Dzień Seniora”. Uroczyste spotkanie odbyło się w Restauracji “Maria” w Łaszczowie. Wzięli w nim udział zaproszeni goście oraz Klub Seniora z Gminy Susiec. Miłą niespodziankę dla Seniorów przygotowali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaszczowie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy wspólnym biesiadowaniu i…
 • 10lecie Klubu Seniora
  W dniu 20.10.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora z okazji 10-tej rocznicy działalności. 10 lat to bogata historia dla całej grupy seniorów w wydarzenia kulturalno-oświatowe, turystyczne, integracyjne jak również wiele spędzonych razem chwil. Poczęstunek przygotowany przez uczestników, tort z okazji 10-lecia działalności oraz wspólna zabawa przy muzyce umiliły…
 • Pożegnanie Lata w Klubie Seniora
  08.09.2023 r, W dniu 8 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora. Wzięło w nim udział 34 seniorów. Tego dnia członkowie Klubu Seniora aktywnie spędzili czas, a wspólnie przygotowany poczęstunek oraz zabawa przy muzyce umiliły wieczór.
 • Wycieczka Klubu Seniora
  W dniu 30.05.2023 r. odbyła się wycieczka Klubu Seniora do Hrebennego oraz Siedlisk. Seniorzy zwiedzili min. Cerkiew Greckokatolicką pw Św. Mikołaja w Hrebennem, Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach. Po zwiedzaniu był czas na odpoczynek przy ognisku. Zapraszamy do Galerii.
 • “Dzień Matki” w Suścu
  W dniu 24.05.2023 r. Klub Seniora odwiedził zaprzyjaźniony Klub Seniora w Suścu. Spotkanie odbyło się z okazji “Dnia Matki”. Występ Zespołu Seniorów z gm. Susiec umilił spotkanie. Tego dnia obecni byli: Burmistrz Łaszczowa – Aleksandra Pietrasz, Przewodniczący Rady Gminy Susiec – Mieczysław Jasina, Skarbnik Gminy Susiec – Jan Kudełka, Sekretarz Gminy Łaszczów – Rafał Swatowski,…